آیا استخاره و فال می تواند سرنوشت را مشخص کند؟

دیروز دنبال مطلبی بودم تو اینترنت که چشم به استخاره و انواع طالع بینی و فال افتاد با خودم گفتم که چرا مردم باید به چنین چیزهایی معتقد باشند در حالی که همه چیز را باید در درون جستجو کرد.وقتی مطلب رو پیگیر شدم متوجه شدم که حتی با این روش ها کسب در آمد هم می کنند و در واقع از باورهای مردم تغذیه می کنند.به هر حال این چنین چیزی نمی تواند سرنوشت و تقدیر را برای ما مشخص کند چرا که بر اساس یافته های علم روانشناسی معلوم و مشخص است که انسان سرنوشت و مسیر زندگی خویش را در توسط باورها و افکار و اندیشه های خود رهبری می کند.تا برای تست هم که شده و برای اینکه بتوان این باور را در شما ایجاد کنیم که این چنین چیزها فقط خرافات هستند می خواهم سایتی که استخاره یا فال گیری را انجام می دهد یا اگر کتابی دارید آنرا باز کنید و نیت کرده و آن را ببینید و این کار را تا چند بار انجام دهید مشاهده خواهید نمود که در هربار جواب ها با هم یکی نیست و این یعنی نمی توان به چنین سیستم و روشی اعتقاد داشت که بتواند سرنوشت و تقدیر را مشخص کند.اگر واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم خدای متعال یکی از قوانینی که در وجود ما انسان ها قرار داده قانون باورهاست. قانونی که اگر واقعا مورد بررسی قرار گیرد و باورهای منفی و مخرب از آن بیرون کشیده و در راستای تغییر آن قامی موثر برداشته شود زندگی هر شخص دچار تغییرات اساسی می شود.موضوعی که اغلب افراد از آن غافل‌اند این است که، اتفاقات، شرایط، افراد و تجاربِ زندگیِ ما حاصلِ فرکانس‌هایی است که در هرلحظه در حال ارسالِ آن به کائنات هستیم. این سیستمِ جهان و قانونِ جهان است.
هیچ چیزِ از پیش تعیین شده ای برای ما وجود ندارد که بخواهیم با استفاده از استخاره، تفأل و … از آن سر در بیاوریم. این یک قانونِ بدون تغییر است.
این آیه صریح قرآن است که می‌فرماید:
وَ إِذا أَذَقْنَا النَّاسَ رَحْمَهً فَرِحُوا بِها وَ إِنْ تُصِبْهُمْ سَیِّئَهٌ بِما قَدَّمَتْ أَیْدیهِمْ إِذا هُمْ یَقْنَطُونَ (۳۶)
هنگامى که رحمتى به مردم بچشانیم به آن شاد مى‏شوند و اگر به خاطر اعمالى که انجام داده‏ اند مصیبتى به آنها برسد ناگاه مأیوس مى‏شوند. (۳۶ (سوره الروم آیه ۳۶)
تنها کارِ زندگی شما این است که:  این اساس را جزئی از وجودتان کنید که هیچ عاملی بیرون از شما قادر به کنترل اوضاع و شرایطتان نیست .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *